+1
Send
Share
Send

Pytanie, jak długo gra typu softball przypomina trochę pytanie, jak długo trwa sznur. To tak długo, jak jest. Softball różni się od innych sportów tym, że nie jest podzielony na konkretne bloki czasu. Jeśli obrona jest dobra i szybko można wyeliminować drugą drużynę, gra szybko się skończy. W przeciwnym razie może trwać kilka godzin.

Zasady

Gra w softball jest podzielona na rundy. Każda runda podzielona jest na dwie części: górną i dolną. W pierwszej połowie jedna drużyna próbuje zdobyć bramkę, a druga stara się uniemożliwić zdobycie punktów. W dolnej połowie role są odwrócone. Każda połowa trwa tak długo, jak jest to konieczne do obrony, aby zarejestrować trzy outy. Po zakończeniu rund wygrywa drużyna, która ma najwięcej runów.

Średnia długość

Gry zazwyczaj trwają godzinę lub dwie, ale możliwe są dłuższe i krótsze gry. Długość zależy od liczby rund w grze. Typowa gra ma siedem rund, ale zasady dopuszczają dowolne od trzech do siedmiu rund - lub nawet dodatkowe rundy, w przypadku remisu.

Najdłuższa gra w historii

W lipcu 2009 r. Dwie drużyny w Albercie w Kanadzie ustanowiły rekord świata Guinnessa. Grali w softball przez 115 godzin i 3 minuty prosto. Gra rozpoczęła się 30 czerwca i trwała do 5 lipca, kiedy zwycięska drużyna odszedł z wynikiem 876-766.

Inne zasady dotyczące czasu

Zgodnie z zasadami International Softball Federation regulaminowa gra softballowa składa się z siedmiu rund. Jeśli drużyny są remisowane pod koniec siódmej zmiany, mogą kontynuować przerwę w remisie. To może znacznie wydłużyć grę. Z drugiej strony, sędziowie mogą nazywać grę w określonych okolicznościach według własnego uznania, co skutkuje krótszą grą.

Softball ma również coś, co nazywa się "zasadą miłosierdzia". Jest to reguła, która pozwala na zakończenie gry, jeśli jedna drużyna zgromadziła dużo więcej punktów niż druga drużyna i wydaje się mało prawdopodobne, że przegrywająca drużyna może nadrobić zaległości. Ta reguła pozwala uniknąć upokarzania przegranej drużyny, ale także pozwala uniknąć ciągłych i ciągłych gier.